Deklaracja dostępności
Wstęp
Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://dcro.org.pl/.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji dostępności: 2024.03.28
Podczas przeprowadzonego badania sprawdzono zawartość strony manualnie oraz za pomocą walidatora.
Walidator nie wykazał odstępstw od norm, natomiast manualne badanie na podstawie
listy kontrolnej pobranej ze strony rządowej, przeprowadzone na stronie
wykazały zgodność ze standardami WCAG 2.1 i ustawą.
-Na stronie prawidłowo działa nawigacja klawiaturą,
-Elementy są prawidłowo opisane,
-Menu jest niezmienne,
-Strona jest responsywna,
-Jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników,
-Wszystkie tytuły oraz struktury są zastosowane zgodnie z wytycznymi,
-W formularzach pola są opisane i wykazują informację na temat błędów,
-Osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogą złożyć wniosek o zapewnienie tłumacza lub tłumacza przewodnika.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Łukasz Karwacki, lkarwacki@dcro.org.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 75 6459 718. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. znajduje się w kompleksie zabytkowych budynków, z których 3 przeznaczone są na działalność medyczną. Ponadto placówka otoczona jest terenem o powierzchni 42 ha na którym znajduje się zabytkowy kompleks parkowy, a także łąki i lasy. Po terenie można przemieszczać się pojazdami mechanicznymi po drogach asfaltowych i częściowo mineralnych. Dla pieszych wyodrębnione są ścieżki piesze o podłożu mineralnym lub gruntowym. Odległość między Pawilonem 1A i 2A wynosi do 1km.
Dostępność poszczególnych Pawilonów określa poniższe zestawienie:
Pawilon 1A, ul. Korczaka 1, 58-400 Kamienna Góra
Do budynku prowadzi 1 wejście od strony zachodniej z bezpośrednim dostępem z poziomu drogi asfaltowej.
Punkt informacyjny znajduje się po prawej stronie od wejścia.
Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie pomieszczenia z poziomu wejścia, na pozostałe kondygnacje prowadzą 2 windy rozmieszczone po przeciwległych końcach budynku.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze, pomieszczenie nr 22.
(na Oddziale znajduje się także toaleta dla pacjentów przystosowana dla osób
z niepełnosprawnościami).
Przed budynkiem wyznaczono 3 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogą złożyć wniosek o zapewnienie tłumacza lub tłumacza przewodnika.
Pawilon 1B, ul. Korczaka 1a, 58-400 Kamienna Góra
Do budynku prowadzi 1 wejście od strony zachodniej z dostępem po schodach. Do poziomu parteru prowadzi także pochylnia dostępna z poziomu chodnika. Na chodnik z poziomu drogi asfaltowej można dostać się wyłącznie z pomocą osoby trzeciej.
Punkt informacyjny dla Pawilonu 1B znajduje się w Pawilonie 1A.
Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie pomieszczenia z poziomu wejścia, pozostałe kondygnacje są wyłączone z użytkowania.
Budynek nie posiada ogólnodostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnościami (na Oddziałach znajdują się toalety dla pacjentów przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami).
Przed budynkiem wyznaczono 3 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (są to miejsca wspólne dla Pawilonu 1A i 1B).
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogą złożyć wniosek o zapewnienie tłumacza lub tłumacza przewodnika.
Pawilon 2A, ul. Korczaka 1h, 58-400 Kamienna Góra
Do budynku prowadzą 3 wejścia:
Od strony zachodniej, do którego dostęp z poziomu drogi asfaltowej możliwy jest po pochylni (kąt nachylenia wymaga wsparcia osoby trzeciej przy podjeździe, szpital ma w planie na 2024 rok przebudowę pochylni).
Od strony południowej do którego dostęp możliwy jest po schodach, osoby na wózkach inwalidzkich nie mają możliwości skorzystania z tego wejścia.
Od strony północno- wschodniej (od podwórka) znajduje się winda umożliwiająca dostęp do wszystkich kondygnacji. Do wejścia prowadzi droga nieutwardzona.
Punkt informacyjny znajduje się na środku budynku na parterze przy południowym wejściu.
Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie pomieszczenia z poziomu wejścia północno- wschodniego, budynek wyposażony jest w 2 windy zlokalizowane po przeciwległych końcach budynku.
Budynek nie posiada ogólnodostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnościami (na Oddziałach znajdują się toalety dla pacjentów przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami).
Przed budynkiem brak wyznaczonych miejsca parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Szpital posiada w planie na 2023/ 24 rok wykonanie nawierzchni drogi dojazdowej do wejścia północno- wschodniego, w ramach którego zostaną wyznaczone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogą złożyć wniosek o zapewnienie tłumacza lub tłumacza przewodnika.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848