Logo Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Spółka z o.o.

Informacje dotyczące monitoringu

Ocena 0/5

INFORMACJA

Zarząd Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze zamierza wprowadzić szczególny nadzór nad pomieszczeniami szpitala oraz terenem wokół niego w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring wizyjny).

Podstawa Prawna:

Na podstawie Art. 222. Kodeksu Pracy, Ustawy o Działalności Leczniczej (art. 23a) Dz.U.2023.991, Ustawa z o ochronie zdrowia psychicznego (art. 18e ust. 2 - 6); Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (dalej, rozporządzenie w.p.u.d.l.; Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii rozporządzenie s.o.a.i.t. Rzecznika Praw Pacjentów.

Celem monitoringu w szpitalu jest:

Zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym pracowników oraz osób, ochrony mienia szpitala, jest przydatnym narzędziem, zwiększającym bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego ograniczeniem zachowań i sytuacji konfliktowych zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu osób monitorowanych szpitala, wyjaśnianie sytuacji konfliktowych, ustalanie sprawców czynów nagannych jak bójki, zniszczenie mienia, kradzieże, ograniczenie dostępu do szpitala i terenu wokół szpitala osobom nieuprawnionym i niepożądanym, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i opieki dla osób przebywających na terenie.

 

Pełny dokument 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności